Dělení materiálu

Dělení materiálu pro účely materiálové analýzy a měření je nejdůležitějším krokem v procesu přípravy materiálografického vzorku.
Je to první krok k úspěchu a proto je třeba věnovat výběru správné rozbrušovací pily maximální pozornost. Nabídka rozbrušovacích pil od firmy ATM je velmi široká. Zde jistě najdete ten pravý stroj pro Vaší práci. Níže je ukázka všech základních modelů metalografických pil. Každý model má však několik různých provedení a mnoho příslušenství. Proto je třeba na Váš požadavek vždy vypracovat individuální cenovou nabídku, abychom do posledního detailu splnili Vaše očekávání. Navíc je možné zhotovit přímo v naší výrobě na Vámi požadovaném přístroji individuální řešení. Obraťte se na nás s Vaším požadavkem: info@metalco.cz.    

CO JE TO METALOGRAFICKÝ ŘEZ? 
Metalografický řez je takový řez, který zaručí minimální mechanickou a tepelnou deformaci materiálu v místě zkoumání a umožní následnou preparaci. Odebraný vzorek musí reprezentovat vlastnosti obrobku, ze kterého byl oddělen.
  • Dělení obrobku je, či není nutné, v závislosti na velikosti kontrolovaného dílu. 
  • Nejlepším způsobem pro tento postup je abrazivní řezání za mokra, které zanese nejmenší množství poškození vzhledem k potřebné době.

Ruční, nebo automatickou pilu? Podle čeho si správně vybrat.
RUČNÍ DĚLENÍ:
Výhody: Velmi rychlé pro malé průřezy, nižší pořizovací náklady na zařízení, ve výjimečných případech šetrnější řez
Nevýhody: Nepravidelný řez = horší kvalita řezu, nutnost přítomnosti obsluhy, vyšší spotřeba kotoučů
AUTOMATICKÉ DĚLENÍ:
Výhody: Vysoká kvalita řezu, téměř jistá ochrana před spálením vzorku, bezobslužný proces, nižší spotřeba kotoučů, Dělení libovolného materiálu a průřezu
Nevýhody: vyšší náklady na zařízení, občas delší příprava (nastavení parametrů řezu)

E -mail:  info@metalco.cz

 

Tel:         +420 739 111 591

 

Kontaktujte nás:    formulář


 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.