O nás

Vážení zákazníci, partneři, kolegové,

naše společnost Metalco Testing je přímým zastoupením na českém a slovenském trhu významných evropských výrobců: QATM - (do roku 2019 ATM a QNESS) metalografické přístroje,  univerzální tvrdoměry pro všechny běžné metody, laboratorní kovový nábytek a spotřební materiál . ELTRA - spalovací prvkové analyzátory. EXAKT - přesné pásové pily. DHS - měření svarů, analýza obrazu. CARBOLITE GERO - laboratorní a průmyslové pece. MAKKON - plně automatické pracoviště pro kontrolu kvality. RTEC - předního výrobce zařízení pro tribologii a instrumentované testování materiálů. EVIDENT (do 1.1.2022 OLYMPUS) - přední světový výrobce průmyslových mikroskopů. Díky těmto značkám zaručujeme uživatelům nejvyšší přesnost, kvalitu a spolehlivost. 

Firmu Metalco Testing s.r.o. jsem založil po dlouholetých zkušenostech působnosti v oblasti metalografie. Práce s Vámi mě baví a znám Vaše potřeby. Většina z Vás potřebuje k výkonu své práce především kvalitní a spolehlivý přístroj. K tomu spotřební materiál, kterým dosáhnete požadovaného výsledku v té nejvyšší možné kvalitě a za nejkratší možný čas. A to vše pochopitelně za obhajitelnou cenu. Nejpodstatnější však podle mne je, nalézt si ke své práci spolehlivého partnera, který Vám pomůže, poradí a podrží Vás. A právě toto Vám nabízíme. Žádné Vaše přání nám není cizí. Mám více jak 15 let zkušeností v oblasti metalografie, materiálografie, petrografie, měření tvrdosti a tyto zkušenosti Vám jsou k dispozici.

 

Neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. Váš problém je naše práce.
Těším se na Vás...
Za Metalco Testing
Dipl.-Ing. David Černický
Jednatel


NAŠE PRÁCE NÁS BAVÍ

 

Jsme schopni Vám poskytnout trvale vysokou kvalitou našich produktů, naše bohaté znalosti a kreativitu.
A co nás na naší práci baví? Řešit Vaše problémy, vymýšlet pro Vás nová řešení, posunovat Vás dál.

  • Potřebujete speciální upínací přípravek pro Vaši metalografickou pilu?
  • Chcete zefektivnit procesy přípravy vzorků?
  • Potřebujete snížit náklady na přípravu metalografických výbrusů?
  • Chcete metalografický přístroj se speciálními úpravami? Například zvýšení automatizace, usnadnění obsluhy, jiné materiály apod.
  • Potřebujete proškolit personál?
  • Nevíte si rady s přípravou vzorků?
  • Neumíme vyřešit vše, ale určitě se o to pokusíme.

NAŠE HODNOTY


Úcta, vzájemná důvěra a upřímnost. Záleží nám na spokojenosti našich zákazníků a budování dlouhodobých partnerských vztahů.


VŠE Z JEDNÉ RUKY - KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ METALOGRAFICKÉ LABORATOŘE


Cokoliv, co potřebujete pro kontrolu kvality materiálu, dostanete u nás - z jednoho zdroje. Máme nejen nejširší nabídku přístrojů na trhu, ale také kompletní sortiment spotřebních materiálů pro materiálografii, metalografii, petrografii a spalovací prvkovou analýzu. V naší nabídce také naleznete specializovaný kovový laboratorní a přístrojový nábytek pro metalografické laboratoře kvalitní německé výroby. Tato neuvěřitelně široká nabídka nám umožňuje řešit kompletní zákaznickou poptávku "Na klíč". Odborný servis je pro nás samozřejmostí.


QATM        QATM  -  přístroje pro metalografii a univerzální tvrdoměry pro všechny běžné metody

 

V roce 2019 firmy Qness & ATM sloučily v novou a dynamickou společnost pod novým názvem QATM - Quality Assured

 

QATM (dříve ATM) je předním světovým výrobcem přístrojů pro metalografii používaných v procesech kontroly kvality. QATM je nejen výrobcem přístrojů a příslušenství, ale také výrobce kovového nábytku pro kompletní vybavení laboratoří a spotřebního materiálu. QATM pily, přístroje pro zalévání, brusky, leštičky, a přístroje pro analýzu se vyznačují nejvyšší kvalitou, flexibilitou a inovací. Díky pokročilým strojírenským technologiím a výrobou komponentů dle průmyslových, ne laboratorních standardů, ve vlastní továrně v Německu, jsou schopni vyhovět individuálním požadavkům zákazníka a podle toho přizpůsobit přístroje i příslušenství stroje. V současnosti je QATM jedničkou na Německém trhu s exportem do více než 30 ti zemí světa.

Na výrobky firmy QATM spoléhají ty nejvýznamnější průmyslové podniky v Evropě i ve světě viz.      REFERENCE 

 

QATM (dříve QNESS) nabízí univerzální tvrdoměry pro všechny běžné metody (Rockwell, Brinell, Vickers, Knoop, zkoušení plastů) v rozsahu zatížení 0,25g až 3 000kg. Součástí portfolia jsou také portálové tvrdoměry, tvrdoměry do výrobních linek a jiná zákaznická řešení. Kvalita těchto tvrdoměrů je známá po celém světě.

 


eltra        ELTRA - Spalovací prvkové analyzátory


ELTRA je jedním z předních světových výrobců elementárních analyzátorů pro rychlé a přesné analýzy pevných materiálů. Ke stanovení obsahu uhlíku, vodíku, dusíku, kyslíku a síry pevných materiálů. Spalovací prvkové ELTRA poskytují na míru šitá řešení pro širokou škálu vzorků a koncentrací v různých materiálech. Tisíce spokojených zákazníků po celém světě jsou důkazem německé kvality a spolehlivosti analyzátorů Eltra.


exakt        EXAKT - Výrobce přesných pásových rozbrušovacích pil

 

EXAKT je špičkový německý výrobce přesných pásových rozbrušovacích pil. Absolutní přesnost, silné nadšení nejen pro strojírenství, ale i např. pro zdravotnictví a inovativní duch výzkumu je hlavní předností tohoto výrobce. Při vývoji řezací a brousící techniky se zaměřuje ve spolupráci s univerzitami a výzkumnými institucemi na maximální přesnost řešení. Technologie pracují v mikrometrové oblasti. Díky přesnosti, se kterou stroje pracují, umožňují zákazníkům být úspěšnými a o krok napřed před konkurencí.


dhs       DHS - Generální dodavatel pro profesionální zobrazování po celém světě

 

DHS od počátku devadesátých let nabízí vlastní zobrazovací software pro QA a laboratorní oblasti.V současnosti nabízí také širokou škálu služeb spojených se softwarovým řešením a také vhodný hardware pro zobrazování a správu dat. Dokonalý balíček s plným servisem, přizpůsobitelný vašim individuálním potřebám.

 


carbolite     CARBOLITE GERO - Přední výrobce laboratorních a průmyslových pecí od 30°C do 3000°C

 

CARBOLITE GERO je předním výrobcem vysokoteplotních pecí od 30°C do 3000°C se zaměřením na technologii vakua a speciálních atmosfér. S více než  80-letými zkušenostmi v oblasti tepelného zpracování jsou tyto výrobky používány ve zkušebních laboratořích, testovacích továrnách a ve výrobních závodech na celém světě.


OLYMPUS    OLYMPUS - přední světový výrobce průmyslových mikroskopů.

 

OLYMPUS je přední světový výrobce průmyslových mikroskopů vyhovujících široké škále analytických aplikací, od rutinní kontroly až po sofistikovanou analýzu a to díky široké škále modelů mikroskopů, které jsou posíleny vynikajícím optickým výkonem, softwarem a řadou příslušenství.


wieser    WIESER AUTOMATION - návrhy,výroba a dodávky plně automatizovaných pracovišť pro měření tvrdosti.

 

WIESER AUTOMATION se zabývá navrhováním,výrobou a dodávkami plně automatizovaných pracovišť. Jedná se o návrh a dodávku komplexního řešení automatického pracoviště měření tvrdosti včetně manipulace vzorků, přípravy povrchů pro měření tvrdosti až po nejmenší detaily, jako jsou třeba import a export dat.