QPOL 300 BOT (System Automat) - plně automatický preparační systém

 

QPOL 300 BOT (System Automat) - plně automatický preparační systém

 

Kompaktní plně automatický preparační systém vyvinutý firmou QATM (do 2019 ATM) kompletně automatizuje všechny procesy metalografické přípravy vzorků a činí jej tak plně nezávislý na obsluze.  

 

CENY SPOTŘEBNÍHO MATERIÁLU SE VÁM ZOBRAZÍ PO REGISTRACI

Dostupnost Dostupnost produktu na dotaz
Kód produktu M0000001
Značka QATM
Kategorie Automatické preparační linky
 

QPOL 300 BOT (System Automat) - plně automatický preparační systém

 

BROŽURY, VIDEA

 

Kompaktní plně automatický preparační systém vyvinutý firmou QATM (do 2019 ATM) kompletně automatizuje všechny procesy metalografické přípravy vzorků a činí jej tak plně nezávislý na obsluze.  

Přehledný dotykový displej dává snadný a rychlý přístup ke všem parametrům a metodám přípravy. QPOL 300 BOT (System Automat) zajišťuje špičkovou a reprodukovatelnou přípravu velkého množství vzorků a šetří tak váš drahocenný čas potřebný pro vyhodnocování.


MODULÁRNÍ KONSTRUKCE

Jednotlivé části QPOL 300 BOT (System Automat) jsou z modulů systému System Lab. V rámci masívního hliníkového rámu je možno instalovat 4 až 8 pracovních stanic. Až 11 různých operací lze plně naprogramovat a dát do libovolné posloupnosti dle dané aplikace. Nabídka zahrnuje hrubé broušení, broušení a leštění, stejně tak jako čištění a sušení v libovolném pořadí. 

QPOL 300 BOT (System Automat) automaticky postupuje z jednoho kroku na druhý, eliminuje jinak nutné manuální a časově náročné čištění držáků vzorků mezi jednotlivými kroky. QPOL 300 BOT (System Automat)t má vynikající poměr cena / výkon při výpočtu nákladů na jeden vzorek, což z něj činí výbornou úspornou volbu i pro nižší množství vzorků. 


ZÁSOBNÍK DRŽÁKŮ VZORKŮ

sa7

Automatický zásobník pojme až 12 držáků vzorků. Po aktivaci stroje jsou držáky se vzorky uchopeny automaticky pro definovanou preparaci. Po skončení broušení a leštění jsou držáky s hotovými vzorky zaparkovány do původních pozic s finální leštěnou stranou nahoru. 

 


BROUSÍCÍ / LEŠTÍCÍ HLAVA

sa6

Automatická preparační hlava si sama vyzvedne držák se vzorky ze zásobníku a přemístí se k individuální pracovní stanici pro vykonání potřebného úkonu v definovaném čase. Poté vrátí držák do zásobníku.

Použití dvou automatických hlav umožňuje současné broušení a leštění a optimalizuje QPOL 300 BOT (System Automat) pro práci s více držáky najednou. 

 


BROUCÍCÍ A LEŠTÍCÍ STANICE

QPOL 300 BOT (System Automat) je vybaven jednotlivými stanicemi pro všechny metalografické procesy od rovinného a hrubého broušení, všech potřebných mezikroků až finální diamantové či oxidické leštění. Všechny stanice jsou plně integrované do systému. Brusné a leštící disky jsou fixovány na pracovní plochu vakuem (Vacu-Jet System) nebo magneticky.

Každá stanice může být konfigurována individuálně dle specifických potřeb abraziva. Voda, diamantové suspenze, smáčedla a oxidické suspenze jsou plně integrované a ovládané programem. Brusné a leštící stanice lze také vybavit automatickým krytem pro zajištění čistoty v okolí stroje.


ZÁSOBNÍK NA DISKY (fólie, SiC papíry apod.)

 

sa1

Ve skladovacím výtahu je místo pro 4 brusné disky jako SiC papír apod. Vakuové výměnné rameno uchopí programem zvolený disk a položí jej na definovaný pracovní disk. Vakuový systém Vacu-Jet pak již pracuje automaticky a podtlakem brusný disk zafixuje. Po ukončení broušení je použitý SiC papír automaticky zahozen.

 


STANICE PRO HRUBÉ BROUŠENÍ

sa5

Vysokorychlostní brusná stanice pro hrubé broušení zarovnává a brousí metalografické výbrusy extrémně rychle díky brusnému kamenu. Plně zakrytý kámen má integrovaný recirkulační chladicí systém uvnitř skříně. SiC a Al2O3 brusné kameny jsou udržovány v rovině díky diamantovému orovnávacímu hrotu. Tento krok je plně automatický s nastavitelnou hloubkou orovnání a frekvenci. Pro diamantové brusné disky je k dispozici diamantový orovnávací hrncový kotouč.

 


SUŠENÍ TEPLÝM VZDUCHEM

 

sa2

Po finálním čištění, programovatelný fén s teplým vzduchem suší vzorky pohledovou stranou vzhůru, aby se zabránilo kontaminaci finálního čistého povrchu vzorku. Poté jsou suché čisté vzorky uloženy v zásobníku.

 


VYSOKORYCHLOSTNÍ ČISTÍCÍ STANICE

sa3 sa4 Čistící stanice umožňuje plně automatické čištění metalografických vzorků. Na více krokové čištění se používá voda, vzduch a alkohol. Jednotlivé časy a kroky čištění jsou plně nastavitelné.

 


ULTRAZVUKOVÁ ČISTÍCÍ STANICE

Ultrazvuková čisticí stanice zajištuje jak čištění mezi jednotlivými kroky, tak finální čištění. Čas čištění a frekvence lze snadno nastavit. Čistící nádrž umožňuje různou teplotu lázně. Volitelně lze využít filtrační recirkulační systém, který prodlužuje životnost lázně a zvyšuje kvalitu výbrusů.


DOTYKOVÝ DISPLEJ

sa8

Jednoduché ovládání pomocí drag-and-drop grafického rozhraní na centrálním dotykovém panelu, který lze pomocí kolejnice přesunou k libovolné pracovní stanici. Na každý krok zobrazuje displej parametry zvolené pracovní stanice. Je také možné sledovat jednotlivé sekvence v reálném čase. Tyto pak uložit a kdykoliv je vyvolat jako kompletní program. Je možné uložit velké množství programů a následně je kdykoliv opakovaně použít. 

 


POPIS PŘÍSTROJE:

  • Plně automatický brusný a lešticí automat
  • Individuálně konfigurovatelný
  • Regálový systém pro držáky vzorků
  • Konstrukce z masivního hliníkového modulu
  • Grafický dotykový panel s příčným pohybem po celém zařízení
  • Integrovaná elektrická ovládací skříňka vlevo a vpravo
  • Světelná bezpečnostní závora

BROŽURY:

pdf Brožura Systemautomat - plně automatický preparační systém (588.9 kB)
pdf Příslušenství k bruskám a leštičkám (588.1 kB) 
pdf Držáky vzorků (358.8 kB) 
pdf Chladicí kapalina „ATM-CoolCut“ (3.8 MB) 

pdf OSTATNÍ BROŽURY KE STAŽENÍ...


VIDEO:

            

OSTATNÍ VIDEA KE SHLÉDNUTÍ.....

 

 

Produktová brožura: Metalco - automatický preparační systém Systemautomat_EN

Video (by Mager): https://www.youtube.com/watch?v=sbLhlDuP3EU

 

Podobné produkty

Hmotnost 0.1 kg
Číslo celního sazebníku
Země původu
Pracovní kotouč Ø 300 mm
Otáčky kotouče 50 až 600/min plynule nastavitelné
Výkon 4 - 12.5 kW dle typu
Počet pracovních jednotek 4 - 8
Centrální přítlak 50 - 450 N, nastavitelný
Otáčky unašeče 20 - 120 rpm, v obou směrech
Automatická kontrola úběru ano
Držáky vzorků Ø 160/185/204 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: