• 1 z 19
 

QPOL 300 BOT (System Automat)

 

QPOL 300 BOT (System Automat) - plně automatický preparační systém

 

Kompaktní plně automatický preparační systém vyvinutý firmou QATM (do 2019 ATM) kompletně automatizuje všechny procesy metalografické přípravy vzorků a činí jej tak plně nezávislý na obsluze.  

 

CENY SPOTŘEBNÍHO MATERIÁLU SE VÁM ZOBRAZÍ PO REGISTRACI

Dostupnost Cena dle konfigurace na dotaz
Kód produktu M0000001
Značka QATM
Webová stránka značky qatm.com/
Kategorie Broušení, leštění
 

QPOL 300 BOT (System Automat) - plně automatický preparační systém

 

BROŽURY, VIDEA

 

Kompaktní plně automatický preparační systém vyvinutý firmou QATM (do 2019 ATM) kompletně automatizuje všechny procesy metalografické přípravy vzorků a činí jej tak plně nezávislý na obsluze.  

Přehledný dotykový displej dává snadný a rychlý přístup ke všem parametrům a metodám přípravy. QPOL 300 BOT (System Automat) zajišťuje špičkovou a reprodukovatelnou přípravu velkého množství vzorků a šetří tak váš drahocenný čas potřebný pro vyhodnocování.


MODULÁRNÍ KONSTRUKCE

Jednotlivé části QPOL 300 BOT (System Automat) jsou z modulů systému System Lab. V rámci masívního hliníkového rámu je možno instalovat 4 až 8 pracovních stanic. Až 11 různých operací lze plně naprogramovat a dát do libovolné posloupnosti dle dané aplikace. Nabídka zahrnuje hrubé broušení, broušení a leštění, stejně tak jako čištění a sušení v libovolném pořadí. 

QPOL 300 BOT (System Automat) automaticky postupuje z jednoho kroku na druhý, eliminuje jinak nutné manuální a časově náročné čištění držáků vzorků mezi jednotlivými kroky. QPOL 300 BOT (System Automat)t má vynikající poměr cena / výkon při výpočtu nákladů na jeden vzorek, což z něj činí výbornou úspornou volbu i pro nižší množství vzorků. 


ZÁSOBNÍK DRŽÁKŮ VZORKŮ

sa7

Automatický zásobník pojme až 12 držáků vzorků. Po aktivaci stroje jsou držáky se vzorky uchopeny automaticky pro definovanou preparaci. Po skončení broušení a leštění jsou držáky s hotovými vzorky zaparkovány do původních pozic s finální leštěnou stranou nahoru. 

 


BROUSÍCÍ / LEŠTÍCÍ HLAVA

sa6

Automatická preparační hlava si sama vyzvedne držák se vzorky ze zásobníku a přemístí se k individuální pracovní stanici pro vykonání potřebného úkonu v definovaném čase. Poté vrátí držák do zásobníku.

Použití dvou automatických hlav umožňuje současné broušení a leštění a optimalizuje QPOL 300 BOT (System Automat) pro práci s více držáky najednou. 

 


BROUCÍCÍ A LEŠTÍCÍ STANICE

QPOL 300 BOT (System Automat) je vybaven jednotlivými stanicemi pro všechny metalografické procesy od rovinného a hrubého broušení, všech potřebných mezikroků až finální diamantové či oxidické leštění. Všechny stanice jsou plně integrované do systému. Brusné a leštící disky jsou fixovány na pracovní plochu vakuem (Vacu-Jet System) nebo magneticky.

Každá stanice může být konfigurována individuálně dle specifických potřeb abraziva. Voda, diamantové suspenze, smáčedla a oxidické suspenze jsou plně integrované a ovládané programem. Brusné a leštící stanice lze také vybavit automatickým krytem pro zajištění čistoty v okolí stroje.


ZÁSOBNÍK NA DISKY (fólie, SiC papíry apod.)

 

sa1

Ve skladovacím výtahu je místo pro 4 brusné disky jako SiC papír apod. Vakuové výměnné rameno uchopí programem zvolený disk a položí jej na definovaný pracovní disk. Vakuový systém Vacu-Jet pak již pracuje automaticky a podtlakem brusný disk zafixuje. Po ukončení broušení je použitý SiC papír automaticky zahozen.

 


STANICE PRO HRUBÉ BROUŠENÍ

sa5

Vysokorychlostní brusná stanice pro hrubé broušení zarovnává a brousí metalografické výbrusy extrémně rychle díky brusnému kamenu. Plně zakrytý kámen má integrovaný recirkulační chladicí systém uvnitř skříně. SiC a Al2O3 brusné kameny jsou udržovány v rovině díky diamantovému orovnávacímu hrotu. Tento krok je plně automatický s nastavitelnou hloubkou orovnání a frekvenci. Pro diamantové brusné disky je k dispozici diamantový orovnávací hrncový kotouč.

 


SUŠENÍ TEPLÝM VZDUCHEM

 

sa2

Po finálním čištění, programovatelný fén s teplým vzduchem suší vzorky pohledovou stranou vzhůru, aby se zabránilo kontaminaci finálního čistého povrchu vzorku. Poté jsou suché čisté vzorky uloženy v zásobníku.

 


VYSOKORYCHLOSTNÍ ČISTÍCÍ STANICE

sa3 sa4 Čistící stanice umožňuje plně automatické čištění metalografických vzorků. Na více krokové čištění se používá voda, vzduch a alkohol. Jednotlivé časy a kroky čištění jsou plně nastavitelné.

 


ULTRAZVUKOVÁ ČISTÍCÍ STANICE

Ultrazvuková čisticí stanice zajištuje jak čištění mezi jednotlivými kroky, tak finální čištění. Čas čištění a frekvence lze snadno nastavit. Čistící nádrž umožňuje různou teplotu lázně. Volitelně lze využít filtrační recirkulační systém, který prodlužuje životnost lázně a zvyšuje kvalitu výbrusů.


DOTYKOVÝ DISPLEJ

sa8

Jednoduché ovládání pomocí drag-and-drop grafického rozhraní na centrálním dotykovém panelu, který lze pomocí kolejnice přesunou k libovolné pracovní stanici. Na každý krok zobrazuje displej parametry zvolené pracovní stanice. Je také možné sledovat jednotlivé sekvence v reálném čase. Tyto pak uložit a kdykoliv je vyvolat jako kompletní program. Je možné uložit velké množství programů a následně je kdykoliv opakovaně použít. 

 


POPIS PŘÍSTROJE:

 • Plně automatický brusný a lešticí automat
 • Individuálně konfigurovatelný
 • Regálový systém pro držáky vzorků
 • Konstrukce z masivního hliníkového modulu
 • Grafický dotykový panel s příčným pohybem po celém zařízení
 • Integrovaná elektrická ovládací skříňka vlevo a vpravo
 • Světelná bezpečnostní závora

BROŽURY:

pdf Brožura Systemautomat - plně automatický preparační systém (588.9 kB)
pdf Příslušenství k bruskám a leštičkám (588.1 kB) 
pdf Držáky vzorků (358.8 kB) 
pdf Chladicí kapalina „ATM-CoolCut“ (3.8 MB) 

pdf OSTATNÍ BROŽURY KE STAŽENÍ...


VIDEO:

            

OSTATNÍ VIDEA KE SHLÉDNUTÍ.....

 

 

Produktová brožura: Metalco - automatický preparační systém Systemautomat_EN

Video (by Mager): https://www.youtube.com/watch?v=sbLhlDuP3EU

 

Podobné produkty

   
 • pic qpol250bot Kód: M5805000
  QPOL 250 BOT (SAPHIR X-CHANGE)
  Cena dle konfigurace na dotaz

  QPOL 250 BOT (SAPHIR X-CHANGE) - ROBOT PRO PLNĚ AUTOMATICKÉ BROUŠENÍ / LEŠTĚNÍ

  QPOL 250 BOT (SAPHIR X-CHANGE) je kompaktní automatická bruska leštička, která umožnuje plně automatickou přípravu vzorků bez jakékoliv lidské pomoci.


  CENY SPOTŘEBNÍHO MATERIÁLU SE VÁM ZOBRAZÍ PO REGISTRACI  

   
  Značka: QATM
 • pic saphir375 close Kód: A5810290
  Saphir 375
  Cena dle konfigurace na dotaz

  Saphir 375 - kompaktní automatická velmi výkonná stojanová bruska s kamenem.

   

  Kompaktní automatická bruska s kamenem QATM (do 2019 ATM) Saphir 375 je vodou chlazená, vysoko otáčková bruska pro rychlé hrubé broušení metalografických preparátů v držáku vzorků. Brusný kámen má otáčky 1700 ot. /min. a standardní sadu vzorků zbrousí do roviny za méně než 30 vteřin. Stejnou rychlostí brousí zalité i nezalité vzorky.  

   

  CENY SPOTŘEBNÍHO MATERIÁLU SE VÁM ZOBRAZÍ PO REGISTRACI  

   
  Značka: QATM
Hmotnost 0.1 kg
Číslo celního sazebníku
Země původu
Pracovní kotouč Ø 300 mm
Otáčky kotouče 50 až 600/min plynule nastavitelné
Výkon 4 - 12.5 kW dle typu
Počet pracovních jednotek 4 - 8
Centrální přítlak 50 - 450 N, nastavitelný
Otáčky unašeče 20 - 120 rpm, v obou směrech
Automatická kontrola úběru ano
Držáky vzorků Ø 160/185/204 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.