Metalco Testing - pravidelně pro Vás vydáváme odborné články z Vašeho oboru

Články z Vašeho oboru

 

Vážení zákazníci,

někteří z Vás jste se již přesvědčili, že spolu s profesionální technikou a produkty pro testování materiálů nabízíme i školení, které pravidelně organizujeme v našich laboratořích.

Do naší nabídky dále zařazujeme i pravidelné vydávání odborných článků z oblasti testování materiálů. Pro mnohé z Vás to budou jistě známe věci (opakování je matka moudrosti), ale věříme, že pro některé by to mohlo být něco nového, zajímavého a hlavně něco, co Vás posune vpřed. Dále očekáváme, že Vás naše články přesvědčí o profesních zkušenostech našich zaměstnanců v oblasti materiálografie a nejen v ní.


UKÁZKY ODBORNÝCH ČLÁNKŮ:


Příprava tepelně zpracovaných vzorků b

Příprava tepelně zpracovaných vzorků

 

Příprava vzorků musí být velmi šetrná, aby nebyl ovlivněn zkoumaný materiál a současně musí být rychlá, snadná a opakovatelná. 

 

zobrazit více >>


Měření tvrdosti  15

Měření tvrdosti v kostce - metoda Vickers

 

Měření tvrdostí patří pří kontrole kvality a vlastností materiálů k velmi častým zkouškám, a to hlavně díky snadné proveditelnosti a rychlosti samotné zkoušky. Aby bylo měření korektní, je zde potřeba dodržovat určité předpisy, doporučení a normy. 

   

zobrazit více >>


 csd e

Rychlé a spolehlivé stanovení obsahu Uhlíku a Síry pomocí elementární spalovací analýzy - užitečný doplněk k XRF

 

Pro rychlé, přesné a spolehlivé stanovení uhlíku a síry jsou k XRF analyzátorům užitečným doplňkem elementární analyzátory využívající technologii spalování. 

 

zobrazit více >>

 

 

Zobrazit více článků  >>


PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK


Články z Vašeho oboru 2a

Sdílejte s námi důležité informace
z Vašeho oboru!

 

Publikujeme odborné články, informujeme o důležitých akcích, možných školeních a novinkách ve Vašem oboru.

Pokud máte zájem dostávat informace o novinkách, důležitých událostech a akcích z oboru, prosím přihlašte se k odběru newsletterů.

 

 

Zajímavosti a informace uvedené v článcích jsou čerpány ze zkušeností, z praxe a samozřejmě i z Českých technických norem.

Počítáme s tím, že v případě nějakých odborných problémů nás můžete kdykoliv kontaktovat na info@metalco.cz