PDS - Slinovací pece

 

PDS - Slinovací pece

 

Pece typu PDS jsou k dispozici s využitelným objemem 25, 120 a 250 l. Díky speciálnímu provedení pecí typu PDS je možné provádět odstraňování pojiva a slinování v jedné peci.

 

více...

 

CENY SPOTŘEBNÍHO MATERIÁLU SE VÁM ZOBRAZÍ PO REGISTRACI

Dostupnost Dostupnost produktu na dotaz
Kód produktu PDS120MO/14
Značka Carbolite Gero
Kategorie Pece pro vstřikování kovů a vstřikování keramiky (MIM a CIM)
 

PDS - Slinovací pece

 

BROŽURY, VIDEA

 

Pece typu PDS jsou k dispozici s využitelným objemem 25, 120 a 250 l. Díky speciálnímu provedení pecí typu PDS je možné provádět odstraňování pojiva a slinování v jedné peci.
Pro odstraňování pojiva se používají speciální konfigurace vedení plynu a molybdenové retorty pro ochranu topných elementů před všemi plynnými vedlejšími produkty. Topné elementy a radiační štíty jsou také vyrobeny z molybdenu. Systém je obklopen dvojitou stěnou vodou chlazené nádoby. Aby nedošlo ke kondenzaci vedlejších produktů v systému výstupu plynu, jsou ohřívány trubky vedoucí ke zpětnému spalovači. Odstraňování pojiva se obvykle provádí při mírném přetlaku a na požádání může být pec konfigurována pro odstraňování pojiva za částečného tlaku. Pro provoz za částečného tlaku je do pece zabudováno speciální olejové čerpadlo pro čerpání plynných vedlejších produktů z pece a do zpětného spalovače.
Po procesu odstraňování pojiva je možné pro proces slinování zvýšit teplotu až na 1450 °C. Během slinování lze použít vakuum, částečný tlak nebo mírný přetlak. Provoz systému je automatizován, a proto může podporovat použití vodíku až do čistoty 100%. Rozhraní dotykového panelu se používá pro programování parametrů a vizualizaci procesů.PDS nabízí dva provozní režimy. První režim je manuální provoz, který sestává z manuálního nastavení všech funkcí systému. Druhý režim je automatizován a umožňuje uživateli naprogramovat provozní parametry pece. Při zahájení automatického provozu provede systém evakuační krok, zkoušku úniku a zkoušku přetlaku. Po úspěšném dokončení všech kroků začíná operační proces. V případě zjištění poruchy se systém okamžitě vrátí do bezpečného stavu, což je obzvláště důležité při použití reaktivních plynů.
Různé dávkovací a kontrolní zařízení kontrolují všechny provozy plynů. Vakuové systémy jsou dodávány různými čerpacími stanicemi na požadovanou úroveň vakua. Teplota v každé ze tří topných zón je individuálně řízena tak, aby byla dosažena nejvyšší uniformita. Jasnou výhodou PDS je možnost provést odstraňování pojiva a slinování v jedné peci. Pečlivá konstrukce systému pro vedení podtlaku a průtoku plynu umožňuje systému PDS poskytnout jediné řešení pro tuto aplikaci.


POPIS (STANDARDNÍ VÝBAVA)

  • Odstraňování pojiva a slinování v jednom kroku
  • Možnost odstraňování pojiva při parciálním tlaku
  • Přesně řízená atmosféra s nejvyšší čistotou (6 N nebo lepší) pro kovové pece
  • Částečný tlak vodíku na vyžádání
  • Přesně řízená rychlost vakuové pumpy vhodná pro prášky
  • Plně automatický provoz
  • Záznam dat pro řízení kvality

TECHNICKÉ ÚDAJE

PDS má tři zóny ohřevu. Jedna zóna ohřevu je na dvířkách pece. Zbývající dvě topné zóny jsou na plášti. Díky unikátnímu vytápění poskytuje tlak a řízený průtok plynu uniformitu lepší než ± 5 K. Topné elementy jsou vyrobeny z molybdenu. Pro izolaci tepla obsahuje pec několik molybdenových radiačních štítů. Dveře pece jsou zajištěny pneumatickým ventilem. Koncové spínače ovládají polohu dveří, otevřené nebo zavřené. Přídavné spalování musí být připojeno k propanu a stlačenému vzduchu ke spalování všech plynných vedlejších produktů, které vznikají během procesu odstraňování pojiva.

Na požádání lze do pece integrovat rychlý chladicí systém, který pracuje tak, že evakuuje veškerý plyn z pece a vypouští ho do výměníku tepla. Výměník tepla je chlazen vodou a ochlazuje plyn, protože trubky výměníku tepla jsou v kontaktu s vodou chlazenými trubkami nádoby. Ochlazený plyn se pak přečerpá zpět do pece. Chladicí systém je cirkulační uzavřená smyčka, která zajišťuje rychlé chlazení a minimální spotřebu plynu.

ke stažení zde 


TECHNICKÉ ZPRÁVY

pdf HEAT TREATMENT SOLUTIONS FOR METAL INJECTION MOLDING (3.9 MB)


BROŽURY:

pdf VACUUM, INERT AND REACTIVE GAS FURNACES UP TO 3000 °C (9.4 MB)

pdf OSTATNÍ BROŽURY KE STAŽENÍ...


VIDEA:

        

 

OSTATNÍ VIDEA KE SHLÉDNUTÍ.....

 

Hmotnost 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: