Aditivní výroba

Tepelné zpracování 3D aditivně vyráběných dílů za použití pecí Carbolite Gero

Proces přímého laserového slinování kovu vyžaduje tepelné zpracování s přesnou uniformitou. Tím se zajistí, že vyrobené díly si udrží ty správné metalurgické vlastnosti vybrané kovové slitiny.


GPCMA-DOOR-OPENED

Fáze tepelného zpracování se odehrává v inertní (typicky argonové) atmosféře, aby se zajistilo, že slinutý díl není kontaminován molekulami kyslíku, které by změnily chemické a fyzikální vlastnosti (poréznost) finálního komponentu. Tento inertní proces musí být opakovatelný s dobře měřeným a monitorovaným průtokem plynu, aby bylo dosaženo AMS 2750E klasifikace specifikované zákazníkem. Ve skutečnosti se v jednom specifickém příkladu po celou dobu výrobního procesu udržuje atmosféra <1000ppm (0.1%) kyslíku, který může být snížen až na 100ppm (0.01%) kyslíku, pokud se použije reaktivní kov jako je titan. 

Komorové pece CARBOLITE GERO s přístroji typu B splňují požadavky AMS 2750E Class 1 při použití retorty Inconel nebo Haynes 230. K dispozici jsou různé velikosti (Laboratorní pec CWF 13/65 nebo Průmyslová pec GPC 13/131, 13/200, 13/300, 13/350 & 13/405) s kapacitou od 1 do 4 vestavěných desek, kterou jsou ideální pro složitou DMLS aditivní výrobu (AM).

Další informace o komorových pecích uvedených v tomto článku.


Zmíněná pec GPC 13/300 s retortou a s pracovním objemem 400 mm x 400 mm x 350 mm, automatickým zapínáním a vypínáním (on/off) řízením plynu za použití regulátoru Eurotherm 3508 a záznamníkem 6180 XIO. Průtoky argon a dusíku a stopové množství kyslíku v modifikované atmosféře retorty jsou neustále monitorovány. Řada pecí GPC společnosti CARBOLITE GERO je vybavena vyhříváním pod vyzdívkou, shora a ze stran, čímž se zlepšuje uniformita uvnitř retorty, kde jsou umístěny termočlánky. Umístění kaskádových ovládacích prvků uvnitř retorty umožňuje rychlejší dobu ohřevu, což může podstatně snížit dobu výrobního procesu, pokud se používá s volitelným nuceným chlazením.

Pro zkrácení cyklu má pec 13/300 teplotně uzamykatelné výklopné dveře, které umožňují rychlý a snadný přístup pro nakládku a vykládku a s vodou chlazeným těsněním ze silikonové gumy, které udržuje modifikovanou atmosféru uvnitř komory po celou dobu procesu tepelného zpracování.

pic-GPC-13-131_rgb


pic_SP-CH-735056-GPC13-297-INTERLOCK-O2-MONITOR-+-retort-IMG_2346

GPCMA/174 Retortová pec

Na závěr

CARBOLITE GERO záměrně navrhl řadu GPC pecí s retorty pro 3D Aditivní výrobu s nejvyššími technickými parametry, které se vyhýbají problémům, které se vyskytují u pecí od jiných výrobců.

Mezi nejčastější problémy, které uživatelé hlásí u jiných pecí, patří jejich neschopnost udržovat inertní atmosféru, jejich požadavek na velké objemy nákladných inertních plynů nebo potřebu dalšího vybavení pro odstranění retorty při nakládání / vykládání dílů. Všechny tyto obtížné problémy CARBOLITE GERO překonalo, aby se zajistily minimální provozní náklady našich zákazníků; nežádoucí oxidace je eliminována a teplotní uniformita je “nejlepší ve své třídě”. Nejdůležitější je, že výrobní cyklus je výrazně omezen díky zahřívání na čtyřech stranách, volbě nuceného chlazení a snadnému nakládání / vykládání díky unikátním vodou chlazeným dveřím se silikonovým těsněním.

Abychom co nejlépe demonstrovali naše schopnosti, společnost CARBOLITE GERO nyní nabízí zákaznické testy pro všechny organizace, které chtějí ověřit proces tepelného zpracování svých komponent metodou DMLS. Toto hrazené testování je účtováno za £800 za díl a je plně vratné při zaslání objednávky na pec CWF 13/65 nebo GPC 13/300 specifikované podle požadované klasifikace AMS 2750E

 

 

 
 

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem